AUDI RSQ8 Signature Edition 1 of 96 800HP 1000Nm

2022-10-14

Zaprojektowany przez kierowców wyścigowych - stworzony do jazdy po drogach SUV. RSQ8 Signature Edition, to jedyny na świecie wyścigowy pojazdu użytkowy, który zostanie zbudowany jedynie w 96 egzemplarzach.

Od lat 50. nazwa ABT i sporty motorowe są ze sobą nierozerwalnie związane. W tym wyjątkowym SUV wyścigowe DNA żyje w czystej postaci. Widać to między innymi w bardzo bardzo wyjątkowym i unikatowym szczególe wewnątrz auta: fragment najstarszego zachowanego pucharu, jaki kiedykolwiek zdobył Abt. Sercem tego supersportowca, Racing Utility Vehicle jest 4-litrowe podwójnie doładowane V8 o gigantycznej mocy 800 KM oraz ogromnym momencie obrotowym 1000 Nm. Ta ogromna moc przekazywana jest na wszystkie koła dzięki fenomenalnemu napędowi quattro, za pośrednictwem 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów. Ta wspaniała V8-ka pozwala przyspieszać od 0 do 100km/h w zaledwie 3,2 sekundy – o 0,6 sekundy szybciej niż model standardowy, prędkość maksymalna wynosi aż 315 km/h ! Czystą moc samochodu widać na pierwszy rzut oka. Znakomite materiały, charakterystyczne akcenty Carbon Bold i błyszczące czarne 23' calowe kute koła z samopoziomującymi się kołpakami ABT , które zostały opracowane wyłącznie dla naszych Signature Editions, dodatkowo poprawiają jego wygląd. Dzięki zastosowaniu 3-stopniowego ABT Level Control mamy możliwość, jeszcze lepszej optymalizacji i personalizacji charakterystyki prowadzenia naszego Signature Edition. Prowadź jak mistrz: nawet bez kombinezonu wyścigowego czujesz się jak kierowca wyścigowy w RSQ8 Signature Edition. Poczuj ducha Grand Prix i poczuj to uczucie wszystkimi zmysłami. Dodatkowe detale, takie jak wstawki w przedniej osłonie z powiększonymi kratkami wlotu powietrza, są zarówno funkcjonalnie dobrze przemyślane, jak i efektowne wizualnie. Zoptymalizowane prowadzenie powietrza umożliwiło naszym inżynierom generowanie jeszcze większej mocy. Doskonałość w najdrobniejszych szczegółach - to nasz punkt odniesienia i dotyczy również wnętrza. Tutaj możesz zobaczyć, jak umiejętnie nasi inżynierowie łączą luksus ze sportowym charakterem. Od ekstrawaganckich świateł wejściowych z logo Signature Edition, przez specjalne wykończenia Signature Carbon Bold, po wyjątkową konsolę środkową z fragmentem naszego pierwszego pucharu zachowanego na wieczność w kapsule czasu – wnętrze RSQ8 Signature Edition jest równie imponujące. W tym jedynym w swoim rodzaju Racing Utility Vehicle, sporty motorowe spotykają się z luksusem. Otwórz drzwi i natychmiast to wyczujesz: nuta przeszłości i dotyk przyszłości, zwycięstw i ducha zespołu. Najlepsze materiały, ręcznie wykonane przez naszych najlepszych pracowników, w połączeniu ze specjalnymi detalami, które doskonale uosabiają ducha naszych początków, sprawiają, że wnętrze Signature Edition jest tak wyjątkowe, jak jego wygląd zewnętrzny.

https://www.abt-sportsline.com/rsq8-signature-edition

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.